بازتاب درمانی باعث بهبود حال و احساس عالی می شود

اگر ناراحتیها یا بیماریهای خاصی دارید پیش از ماساژ گرفتن حتما با یک پزشک مشورت کنید. در رفلکسولوژی بر نقاط خاصی از بدن(مخصوصاً پاها) فشار اعمالشده و همین فشار سبب بهبود و درمان بیماریهای جسمی و روحی خواهد بود. رفلکسولوژی فشار روحی و تنش را کاهش میدهد. امروزه عامل مرگ انسانها چاقی شده است؛ یعنی اگر سیگار کشیدن فرد را نکشد، چاق بودن او را به کشتن میدهد! یادتان میآید که درگذشته مهمترین عامل مرگومیر را کشیدن سیگار میدانستند؟ چاقی در بعضی مواقع، آنقدر دردسرآفرین است که فرد را به جدایی، خودکشی، انزواطلبی، افسردگی و گوشهگیری میکشاند. راه ساده برای تنظیم میزان هورمون در بدن ، فشار دادن یا ماساژ دادن قسمت وسط شست است . در این قسمت بررسی میکنیم که چاقی علاوه بر آسیبهایی که به ذهن و روح انسان وارد میکند، چه بیماریهایی را به دنبال خواهد داشت. در برخی ازمراکز اسپا ، پس از ورود مشتری، پرسش نامه ای در اختیار ایشان قرار می گیرد تابه سوالاتی پاسخ دهد و سپس مشاوران مرکز بر اساس بررسی کلی این پرسش ها، خدمات متناسب با نیاز ایشان را ارائه میکنند. تسلط کلیه کارکنان به آداب و اصول اسپا و استانداردها اهمیت دارد و می بایست بهبود عملکرد در راستای تقویت فعالیت مرکز به صورت دائمی ، آموزش مداوم را در سازمان یادگیرنده اسپا ترغیب و تشویق کند.

منابع انسانی: منابع انسانی، همه سرمایه یک مرکز اسپا است. چاقی در کودکان و میانسالان خطرناکتر از دیگر گروههای سنی است. اعتقاد بر این است که فشار روی نقاط ۴ شیار میتواند مشکلات سوء هاضمه را به خصوص در کودکان بهبود دهد. حیف است که چاقی تهدیدی برای عشق و علاقه زوجین باشد. تهدیدی که آنها را بهتدریج به فکر جدایی عاطفی و طلاق بیندازد. انجام بازتاب درمانی در این ناحیه میتواند به حل مشکلات پس از گوارش مثل یبوست و نفخ که ممکن است علت ناراحتی کودکتان باشد، کمک کند. بهجای اینکه چندین ساعت گرسنه بمانید یا به انجامِ روشهای عجیبوغریب تن دهید، روشهای رفلکسولوژی را انجام دهید که هم برای جسمتان مفید است و هم برای روحتان. رفلکسولوژی(بازتاب شناسی) شاخهای از علم پزشکی است. برای خرید کتاب بازتاب شناسی درمانی كف پا با تخفیف ویژه فقط کافیه که این کتاب رو به سبد خریدتون اضافه کنید! رفلکسولوژی یا بازتاب درمانی یکی از شاخه های طب کل نگر به شمار می آید، که تاریخچه آن به 2200 سال قبل از میلاد مسیح برمی گردد. در این روش به جای وارد کردن سوزن در برخی نقاط بدن با سر انگشتان خود بر آن نقاط فشار آورده میشود تا جریان انرژی حیاتی به ناحیه آسیب دیده وارد گردد.

مثل ترس، اندوه، انرژی مثبت، انرژی های منفی، لبخند، خوشحالی، شادی و امثالهم. فرد بیمار وقتی با هیجانات و احساسات و انرژی منفی رو در رو است، میتواند با استفاده از مصالح هنری، کشیدن خطوط، تصویر سازی و غیره تمامی موضوعات منفی را در درون خود خنثی کند. دومین ملاحظهای که باید مشاهده شود، نتیجهگیری فروید درباب ازدستدادن (گمکردن) واقعیت در رواننژندی و روانپریشی میباشد. اینجاست که انسان باید قدم در یک راه تازه بگذارد. ایران، ظرفیت های فوق العاده برای راه اندازی مراکز اسپا و آب درمانی و طبیعت گردی و همچنین تاسیس مراکز گردشگری سلامت و تندرستی دارد و آنچه در آبگرم های سرعین و محلات و برخی از مراکز استان ها مثل شهرکرد و اردبیل شاهد هستیم، در واقع نمونه کوچکی از ظرفیت های ممتاز کشور چهار فصل هزاران ساله ایران در عرصه گردشگری پایدار سلامت است. لطفاً مراقب باشید؛ زیرا خطر انفجار در کمین است! اگر پای دردِ دل افراد چاق بنشینید متوجه خواهید شد که اضافهوزنشان تا چه اندازه زندگی روزانه آنها را با مشکل روبرو کرده است مثلاً مشکل همه این افراد در چاقی خلاصه میشود: دخترخانمی که به علت اضافهوزن جذابیت خود را ازدستداده و خواستگار ندارد، آقایی که به علت بزرگ بودن شکمش ظاهر دلچسبی ندارد، تازهعروسی که به علت اضافهوزنش نمیتواند لباسهای دلخواهش را بپوشد و خانمی که همسرش از اندامش راضی نیست و این موضوع بهانهای برای اختلاف و دعوای او و همسرش شده است.

افرادی که به چاقی و اضافهوزن دچار هستند، به راههای گوناگونی مانند رژیمدرمانی، دارودرمانی، استفاده از کمربندها و ژلهای لاغری، لیپوساکشن، لیپوفیز و … BMI (Body Mass Index)، شاخص توده بدن است که به شما کمک میکند تا از میزان تجمع چربی در بدن خود آگاه شوید و محدوده وزن طبیعی خود را تشخیص دهید. جایِ ناراحتی و تفکر وجود دارد؛ زیرا میزان مرگومیر به علت چاقی، از مجموع مرگومیر به علت چهار سرطان اصلی ریه، روده، پستان و پروستات بیشتر است. وزن بدن با اندازهگیری میزان آب، ماهیچه و چربی بدن مشخص میشود. شما میتوانید برای مشخص کردن وزن طبیعی خود به پزشک مراجعه کنید یا از شاخص BMI کمک بگیرید. برای مشخص کردن شاخص BMI باید وزن را بر مجذور قد تقسیم کرد. او کشف کرد قبایل سرخ هند، منطقه درمانی می کنند. بین اثربخشی گروه درمانی شناختی رفتاری و بازتاب درمانی تفاوت معناداری مشاهده می شود و بازتاب درمانی نسبت به بازی درمانی شناختی رفتاری گروهی، در کاهش پرخاشگری کودکان بی سرپرست و بدسرپرست در گروه آزمایش نسبت به گروه کنترل، اثر معنادار تری داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید