بازتاب درمانی اثرات ضد درد و ضد اضطراب دارد

لذا این پژوهش با هدف تعیین تأثیر بازتاب درمانی پا بر تعداد تنفس و فشار خون بیماران مبتلا به بیماري انسدادي مزمن ریوي انجام گرفت. رفلکسولوژی تنفس را عمیق و آهسته می کند. با کمک این شیوه انرژی از طریق مردینها به شانه منتقل میشود، بنابراین این شیوه به کاهش اسپاسمهای عضلانی ناشی از کار روزانه‬ منجر می شود. در طب سنتی چین که از روشهای درمانی مختلف مانند طب سوزنی، ماساژ درمانی، حرکات ورزشی، گیاهدرمانی و رژیم غذایی برای درمان بیماریها استفاده میشود، انرژی حیاتی جایگاه خاصی دارد . پزشک دیگر به نام ریلی نیز از درمان مناطق رفلکس به طور گسترده ای استفاده نمود. افرادی که فعالیتهای زیادی را در طول روز انجام میدهند و نیاز به قدرت و توان بازوهایشان دارند، حتی افرادی که پشت میز نشین هستند و به طور مرتب با کامپیوتر کار میکنند، میتوانند با فشار درمانی این نقطه سه بار در روز به مدت ۳دقیقه به افزایش میزان انرژی عضلات شانه خود کمک کنند. ماساژ پا به مدت 30 دقیقه، هفته اي یک بار و در طی 6 جلسه انجام شد. در مطالعه کوچکی در سال ۲۰۱۰ ۹۴ درصد از شرکتکنندگان بعد از ۶ هفته انجام بازتاب درمانی دست، بهبود یبوست را تجربه کردند.

دانشجویان از سراسر جهان برای تحصیل تحت راهنمایی کارشناس وی سفر کردند. در دستها و پاهای ما انسانها قسمتهایی وجود دارد به نام رفلکس که هر کدام از آنها با بخشهای مختلفی از بدن در ارتباط هستند. رفلکسولوژی ( بازتاب شناسی – بازتاب درمانی ) نوعی ماساژ است که نقاط خاصی را بخصوص در پاها تحریک میکند، ولی گاهی این تحریک میتواند روی دستها یا دیگر بخشهای بدن هم باشد. به این ترتیب استرس را میتوان فشار روانی و احساسی بیش از حد تحمل شخص دانست که با اثر بر جسم و روان فرد میتواند نتایج زیانباری در پی داشته باشد. اگر بخواهیم یک شمای کلی از این نقاط را مورد بررسی قرار دهیم میتوان گفت که از نوک انگشتان به سمت پایین، اندام های بدن نیز به ترتیب از بالا به پایین روی قسمتهای مختلف پا قرار میگیرند. مقاله ی ارائه شده در اینجا تمام موارد احتمالی، تعاملات دارویی، شرایط یا عوارض جانبی را مورد بررسی قرار نداده است.

رفلکسولوژی یا بازتاب شناسی عبارت است از فشار ملایم بر روی نقاط غیرارادی در تمام سطوح کف پا، اندام های داخلی، غدد و ساختمان بدن به این نقاط غیرارادی مربوط هستند. به مدت یک دقیقه این ناحیه را را روی هر دو دست ماساژ دهید. یعنی تمام اعضاء و قسمت های مختلف بدن روی آنها منعکس شده و نظم و ترتیب قرارگیری بخش های بدن روی کف پاها دقیقاً مشابه نظم و ترتیب قرارگیری آنها در بدن است، این بازتاب ها را می توان روی کف پا، انگشتان و در طول کناره داخلی و خارجی پا، پیدا کرد. در ادامه این مطالعات، یک آمریکایی دیگر، به نام اونیساینگهام (Eunice Ingham )، برنامه دکتر فیتز جرالد را پیگیری کرد و آن را کاملتر نمود و سر انجام برنامه کاملی از مناطق کف پا و بازتابهای آن تهیه نمود که با عنوان Ingham Reflexology Charts در غرب گسترش یافت . بنابراین هم اکنون شما عزیزان می توانید کتاب ” بازتاب شناسی درمانی كف پا ” را با 10% تخفیف ویژه گروه کتاب آنلاین24 تهیه نمایید. این نظریه بر اساس تحقیقات انجام شده در دهه ۱۸۹۰توسط سر هنری سر و سر چارلزشرینگتون ایجاد شده است، که در تحقیقات خود نشان دادند یک ارتباط عصبی بین پوست و اندام های داخلی وجود دارد و این که کل سیستم عصبی با یک محرک تنظیم می شوند.

اگر چه در غرب تا اواسط قرن بیستم فشار درمانی ناشناخته بود، اما اکنون به عنوان کمک به خود درمانی و درمان اولیه که توانایی التیامبخشی طبیعی بدن را دارد، محبوبیت یافته است. 4. سپس به آرامی انگشتان را به جلو و عقب حرکت داده یا آنها را از یکدیگر جدا کنید تا عضلات زیر انگشتان کشیده شوند. یکی از کاربردهای فشاردرمانی تقویت عضلات و تاندومهای شانه و بازو با کمک ماساژهای نقطهای بر پایانههای عصبی کف پاست. 10- گردش خون و جریان عصبی را بهبود می بخشد. دانش رفلکسولوژی در جهت رفع این انسداد مسیرها و بهبود ارتباطات عصبی عمل میکند. اگر برای مدتی فشار ادامه داشته باشد و تنیدگی از ظرفیت پذیرش و سازگاری فرد خارج گردد، تعادل حیاتی مختل میشود و عوارضی مانند خستگی ، عصبانیت ، بیاشتهایی، اضطراب و افسردگی بروز میکند. همچنین بدلیل استرس زیادی که در این زمان به فرد وارد میشود با بهبود انرژی بدن و کاهش استرس، روند زایمان راحتتر و با دغدغه کمتری صورت میگیرد. درحالی که شک و تردید زیادی در همکارانش وجود داشت. نادیها مسئول انتقال انرژی در بدن هستند . در واقع نادیها را میتوان به مثابه شبکه ظریفی از رگها دانست که درون آنها انرژی زندگی جریان دارد.

دیدگاهتان را بنویسید