بازتاب درمانی اثرات ضد درد و ضد اضطراب دارد

4- در نتایج پژوهشهای اخیر توسط اینجانب، در زنان و مردان متعدد مبتلا به عارضۀ Odema خیز (تجمع غیر طبیعی مایع در فضای بین یاخته ای بافتهای بدن) اثرات مثبتِ ماساژ درمانی در بهبودِ جسمی ایشان آشکار گردید. در انسانها علاوه بر سیستم غریزی و طبیعی که از بدو تولد همراهی اش میکند ، اندیشه و احساسات ، ذهنیت ها و باورها در طی دوران رشد به مرور یک میدان انرژی خاص ایجاد میکند که از فردی به فرد دیگر متفاوت است . بر اساس این نگرش تقویت و تحریک مناسب سیستم ایمنی بدن میتواند به درمان شفابخشی منتهی شود . برای داشتن زندگی سالم و رضایت بخش باید امواج و ارتعاشهایی که بر ما تاثیر میگذارند را درک کرده و با آنها کار کنیم تا خودمان را در مقابل امواج نامناسب انرژیها حمایت کرده و بتوانیم آنها را تغییر دهیم ، و در عین حال با انواع انرژیهای مناسب و ارتعاشات آنها هماهنگ گردیم .

همچنین محتمل است که انعکاس درمانی برای افراد مبتلا به بیماری های زمینه ای از جمله دیابت، افراد دارای اختلالات در دستگاه گردش خون، افراد دارای سنگ های کلیه و صفرا و یا برخی از سرطان ها مناسب نباشد. اساسی ترین نظریه ای که راجع به انعکاس درمانی وجود دارد، به این قرار است که نقاط تشخیصی یا به عبارتی نقاط بازتابی که روی دست ها و پاها و سایر اعضا از جمله گوش ها قرار دارد که با مالش، ماساژ و اعمال فشار بر روی این نقاط، سبب افزایش فعالیت سلول های این نقاط به طور القایی شده و موجب تسریع گردش خون و اکسیژن رسانی می گردد که نتایج این امر، به کاهش درد و تسکین دردها می انجامد . حتی اگر کسی این مشکلات را هم نداشته باشد برای پیشگیری و گردش خون بهتر است گاه نوک زبان را با دندان تحریک کند. یک قلبی که در مرکز قفسه سینه میتپد وبا عمل پمپ زدن، خون را از راه رگهای خونی بدن به گردش در میآورد و درهر شبانه روز چند هزارلیترخون را برای تغذیه بافتهای بدن پمپاژ میکند. مرکز ایران رفلکسولوژی با استفاده از سال ها تجربه اساتید بین المللی این رشته برای اولین بار تکنیک هایی را آموزش میدهد که با فشار دادن مرحله به مرحله نقاط خاصی از بدن، عملکرد متابولیسم بدن و همچنین اندام جنسی و اندام های داخلی مربوط به باروری در خانم ها و آقایان را میتواند بهبود داد و در نتیجهء بهبود عملکرد اعضای داخلی مربوطه و غدد درون ریز، عملکرد اندام های دخیل در باروری به تعادل میرسد و به صورت نرمال باز میگردد.

«جریان انرژی حیاتی» که در طب سنتی ایرانی به عنوان «نا» یا «رمق» شناخته میشود به صورت آرام و هماهنگ درون این نصفالنهارات در حرکت است. اگر چه رفلکسولوژی نباید به عنوان یک درمان کلیدی برای تمام بیماری ها مورد استفاده قرار گیرد، می تواند درمان آرامش بخشی برای پای شما باشد و مزایای زیادی برای کل بدنتان داشته باشد. پاها آینه تمام نمای بدن انسان هستند. ۱- متعادلسازی تمام سیستمهای یازدهگانه بدن، بطوریکه بدن بتواند خود را شفا دهد. اما ، قلب دوم انسان را پاهای او میدانند که میتواند از وجود بیماریهای گوناگون در فرد خبر دهد وهم با ماساژ و وارد نمودن فشار ملایم بر مناطق انعکاسی در کف پا، ازبیماری و درد و استرس و اضطراب کاسته شود و سلامت از دست رفته به بدن باز گردد. همانطور که همگی شنیده ایم، پا قلب دوم انسان نامیده می شود که علت آن شاید به درمان دردها توسط رفلکسولوژی اشاره داشته باشد. در افواه جاری،” پا” را قلب دوم انسان مینامند. 3- شورۀ سر – خشکی – شکنندگی – بی آبی – چروکهای نا متعارف- آکنه- جوشهای سرسیاه – چربی و احتقان زیاد پوست- کورک- کفگیرک- کبودی- زخمهای داخلی و سطحی پوست- ترک خوردگی- بریدگی- زگیل و زگیل کف پا سوختگی – آفتاب سوختگی-اگزما- تبخال- لک – پسوریازیس سبوره (Seborrhea) شدت فعالیت غدد چربی در پوست سر، صورت و ناحیۀ جناغ سینه، (این گونه پوستها مستعد ابتلا به طاسی، درماتیت سبورئیک و جوش و غرور جوانی و غیره است).

برای تهیه و مشاهده این ویدئو های آموزشی، کافی است به سایت ایران رفلکسولوژی مراجعه کنید و پس از انجام ثبت سفارش، لینک دانلود ویدئو ها برای شما به صورت فوری ارسال میشود و میتوانید برای همیشه ویدئو های آموزشی را داشته باشید. چنانچه احساس درد داشتید و رفلکسولوژیست پس از اطلاع یافتن به درد شما بی توجه بود، مطمئن شوید که شخص غیرحرفه ای است و یا دوره رفلکسولوژیستی را به اتمام نرسانده است. در واقع این انسداد انرژی است که مانع سلامت شده و در بدن ایجاد درد میکند. مدارک کمی در مورد رفلکسولوژی پس از این زمان وجود دارد، تا این که در اواخر قرن نوزدهم مجدداً تجدید حیات یافت. • مواقعی که عفونت کراراً روی می دهد، ناراحتیهایی که پس از ابتلا به سندرمهای ویروسی نظیر انسفالومیلیت – (التهاب مخ و نخاع همراه با درد ماهیچه ها) پیش می آید. اما پزشک ویلیام فیتز جرالد بر اساس تجربه و تنها با ماساژ و مالش نقاط بازتابی به کاهش و تسکین درد کمک می کرد.

دیدگاهتان را بنویسید