بازتاب درمانی(رفلوکسولوژی)چیست و چگونه عمل میکند؟

شایعترین علت ایجاد کننده ی درد کف پا التهاب نوعی بافت همبند است که در این ناحیه قرار گرفته است. درد در استخوان کنار انگشت شست ، پینه ها و میخچه ها ، درد انگشتان پا ، التهاب مفاصل و آرتروز از علل شایع درد پا هستند. این کتاب یکی از شاخصترین منابع یومی هو تراپی است. یومی هو تراپی به مادرانی که قادر نیستند به کودک خود شیر دهند کمک می کند تا با دریافت تکنیک های ماساژ درمانی و یومی هوتراپی بر این مشکل غلبه کنند. یومی هوتراپی با تکنیک های خود به این افراد کمک می کند تا آن ها زایمان بهتری را تجربه کنند. کافی است فشار آرامی به قسمتهای خاصی از پا واردکنید تا ناراحتی براثر احتقان و انسداد تسکین پیدا کند.این شیوه درمانی در کودکان بهمراتب بیشتر از بزرگسالان جواب میدهد زیرا رباطها و عضلات موجود در پای آنها هنوز به طور کامل رشد پیدا نکرده است. سبکی که به شما نشان می دهد چگونه با تحریک نقاط خاص روی کف پا می توانید بسیاری از امراض و بیماری ها را درمان یا بهبود ببخشید.

بیمار در وضعیتی راحت روی صندلی مینشیند یا تكیه میدهد و كف پا را در مقابل درمان كننده قرار می دهد. این روش بهطور موثری اعتماد به نفس شما در آن لحظه را تقویت میکند. بهعنوان مثال اگر لازم باشد برای تسكین درد یا اختلال اندامهایی مانند عصب سیاتیك، لگن و مثانه باید از این متد كمك گرفت تا به نتیجه بهتر رسید. در نخستین دوره آموزشی رفلكسولوژی برای عموم تصمیم داریم شیوههای ارائه تكنیكهای رفلكسولوژی برای دستها را به شما آموزش دهیم تا از شمارههای بعد، از این روشها برای تسكین اختلالها، بیماریها و دردهای مختلف استفاده كنیم. این حركت را روی نقطههای مشخصی میتوان 3 تا 5 بار تكرار كرد. در این مرحله نیز مانند مرحله اول تنها كافی است از انگشت شستتان كمك بگیرید و با كمك آن روی نقطه موردنظر فشار وارد كنید و در مسیر رو به جلو با انگشت شست و اعمال فشاری در حد متوسط دستتان را رو به جلو حركت دهید. یکی از راه ها برای نشان دادن اینکه اسپا شما محیط زیست محور است، استفاده کم از کاغذ در فرآیندهای اداری است. اگر همراه سایت ما باشید هر روز شما را با یکی از این نقاط آشنا خواهیم کرد.

نقاطی مانند كلیه، گردن و سر از جمله نقاط روی دست است كه با فشار تك انگشتی میتوان روی آن كار كرد. در این روش با كمك یك توپ كوچك و توپر میتوانید روی نقطه مورد نظر تكنیك اجرا كنید. به این ترتیب كه توپ را روی نقطه مورد نظر قرار دهید و با چرخاندن آن روی نقطه مورد نظر كار كنید. این روش برای نقاط خاص روی دست اجرا میشود. به این ترتیب با شناختن نقاط بازتاب درمانی و یادگیری شیوههای ارائه شده، میتوانید برای مدت زمان طولانی از مصرف مسكنهای شیمیایی بینیاز شوید. پس از پایان 8 جلسه مداخله، در آخرین روز مراجعه و یکماه پس از آن پرسشنامه ها مجدد تکمیل خواهد شد. بنیاد رودکی به کنسرت گوگوش معترض شد! اين تكنيك را به مدت 2 تا 3 دقيقه تكرار كنيد و مراقب باشيد بيش از حد به اين نقطه فشار وارد نكنيد. این کار به وسیله روغنهای گیاهی و خوشبو، به دور از سرما انجام میگرفت. یافته ها: درایالت متحده امریکا، انجام کایروپراکتیک(Chiropractic) واستیوپاتی(Osteopathy)در تمامی ایالت ها مجاز می باشد در کانادا، انجمن پزشکی چینی طب سوزنی کانادا(CMAAC)بعنوان یک سازمان ملی تاسیس شد روز بروز به تعداد پزشکان آلوپاتی که به طب مکمل-جایگزین رو می آورند، افزوده می شود تقریبا متخصص کایروپراکتیک در حال فعالیت می باشند.

هندیکی ازکشورهایی است که دارای یکی ازقدیمی ترین سیستمهای طب سنتی بنام آیورودا (Ayurveda)می باشد که برگرفته از کتب مقدس هندیان بنام وداها (Veda)است همانند طب سنتی چین بعنوان یک شیوه کامل سلامتی درمان در جهان با هزاران سال قدمت شناخته می شود. شیوههای درمانی کایروپراکتیک، شیاتسو، ماساژدرمانی و بازتاب درمانی از جمله تکنیکهایی است که در این شیوه درمانی مورد استفاده درمانگران قرار میگیرد. البته ناگفته نماند که این نقاط در تمام بدن هستند. زمانیکه افراد با درمانگران این روشها را تمرین میکنند، زمان زیادی را صرف بحث و تجزیه و تحلیل چیزهایی میکنند که در گذشته اتفاق افتاده است. چگونه استرس را کنترل کنیم؟ چگونه وکیل خوب پیدا کنیم؟ شرایط عمده خروج از مطالعه: باردار باشند؛ عفونت یا ضایعه ای در پا داشته باشد؛ به بیماری سرطان یا هر نوع عفونت خونی دیگر مبتلا باشند؛ داروهای اعصاب و روان مصرف کنند؛ دارای هرگونه شکستگی در پا باشند؛ ادم پا داشته باشند؛ DVT داشته باشند؛ در طول مطالعه بستری شوند؛ مبتلا به نوروپاتی دیابتی باشند؛ از سایر درمان های آسم غیر از داروهای شیمیایی تجویز شده توسط پزشک استفاده نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید