این چاکرا، بالای تمام چاکرای بدن قرار دارد

چاکرای پنجم درصورت عملکرد صحیح، میتواند به تنظیم درست احساسات، درک اصوات غیبتی و دریافت الهامات، بهبود روابط احساسی و برقراری صحیح ارتباط با دیگران منجر شود. اعتماد به نفس و دیدگاه ها شخصی با چاکرای شبکه خورشیدی متصل می شود و میتواند در تصمیم گیری شما را کمک کند . سنگ ها را می توان به عنوان دارو و یک روش درمانی استفاده کرد و صرفا زیبایی آن ها مورد توجه نیست. پاک بودن چاکرا ها یعنی اینکه سلامتی برقرار هست. قبل از اینکه بخواهیم در باره فعالسازی چاکرا کف دست صحبت کنیم لازم است با چاکرا دست آشنا شویم . دنیای درون انسان بسیار پیچیده تر از دنیایی است که با چشمان خود مشاهده می کنیم. وقتی چاکرای سوم درست کار نکند، فرد میخواهد همه چیز بر طبق خواسته های او انجام شود و دوست دارد دنیای درون و بیرون را کنترل کرده و غلبه و اعمال قدرت کند ولی از درون نا آرام و ناراضی است. ۴ – درمانگر فردی درونگرا است و بیشتر دوست دارد در خلوت خود به امور ماوراء بپردازد و از شلوغ و هیاهوی دنیای بیرونی تا حدودی دوری می کند.

از طرفی هر چه پیام های حسی بیشتری به مغز ارسال گردد، اثر هوشیار کنندگی آن بالاتر می رود و به عبارت ساده تر، هرچه سطح بیشتری از قشر مغز یعنی بخش وسیع تری از آدمک حسی تحریک شود، هوشیاری بیشتری بدست آمده و قدرت توجّه و تمرکز انسان بیشتر می شود. این چاکرا در قسمت میانی بالای سر قرار گرفته است و طیف رنگی مربوط به چاکرای هفتم، رنگ بنفش می باشد. بدین صورت تجربیات شما هنگام تمرینات معنوی رنگ و بوی خاصی گرفته و در ذهنتان باقی می مانند. روانشناسان معتقدند که میوهجات رنگی مانند بلوبری، انگور سیاه، آلوی سیاه و هر میوه رنگی که در طبیعت وجود دارد، به نحو موثری در تقویت چاکرای پنجم ایفای نقش میکند. همچنین به کاهش تنش قاعدگی مانند اسپاسم بدن و دیسمنوره کمک می کند. اين چاکرا تنظيم کننده اعمالی است که بدن و جسم را زنده نگه ميدارد. یکی از محبوبترین عطرهای عود خوشبو کننده دستساز، عطر متصاعد شده از چوب صندل است.

دروغ یکی از بزرگترین موانع جاری شدن انرژی در چاکرای پنجم است. جدا از مشکلات اخلاقی که دروغ باعث و بانی آنهاست، گفتن دروغ میتواند مشکلات زیادی برای چاکراهای اصلی بدن ایجاد کند. نوشیدن آب میتواند چاکرای پنجم را تقویت کند و آن را از انسداد رها کند. سرانجام، چاکرای تاجی سر، بالاترین چاكرا، همان چیزی است كه ارتباط معنوی شما را تعیین میكند. چیزی که قدرت خود بهبودی ما را به شدت بالا می برد میزان انرژی یا پرانایی است که در بدن ما است. در بالا به تست چاکراها مختلف پرداختیم که علائم باز شدن چاکراها یا بسته بودن آنها را بررسی کردیم. این انرژی یا پرانا ممکن است به دلایل مختلفی کاهش پیدا کند، اما ما می توانیم آن را با استفاده از مواد غذایی و موارد دیگر افزایش دهیم. از طریق اسکن و تست چاکرا ما میتوانیم نوع انرژی کثیف یا تمیز که در چاکرا قراردارد را متوجه شویم و اینگونه می توانیم بهتر و دقیق تر عمل انرژی درمانی یا درمانگری را بر روی بیمار انجام دهیم.

همچنین می توانید تست چاکرا را بزنید و با استفاده از تست چاکرا میزان باز بودن و بسته بودن چاکرا خود مطلع شوید. وقتی کندالینی کاملا بر می خیزد و روی دم خود می ایستد سرش در چاکرای هفتم قرار دارد و همه چاکرای قبلی را گشوده است .تا زمانیکه همه چاکراها پاکسازی نشده باشند و مسیر عبور کندالینی باز نشده باشد امکان بیدار شدن کامل آن وجود ندارد.به همین جهت است که ممکن است مدتهای طولانی بگذرد تا تمام آلودگیهای یک چاکرا تخلیه شود. شما با چشم سوم میتوانید چیز هایی ببینید که بسیار با دیده های قبلی تان فرق دارد. بیاین همین الان یک تمرین ساده با هم انجام بدیم و چاکرای دستانتان را فعال کنید! کمکم انرژی آن را هم حس میکنید. بیایید حقایق را همانطور که هستند بپذیریم. عموما عملکرد بدن ذهنی کامل کردن آن چیزهایی است که از حقایق جهان گرفته رساندن آنها به سطح بدن روحانی و آمیخته کردن آنها با ذهن منطقی.

دیدگاهتان را بنویسید