این خواص به جلوگیری از موخوره کمک میکنند

علاوه بر این مصرف سیر خام بعد از کاشت مو خاصیت ضد قارچی و ضد میکروبی دارد و از ایجاد شورهی سر و موخوره نیز جلوگیری میکند همین عامل باعث جلوگیری از ریزش مو میشود. از فواید سیر برای رشد ریش و مو خاصیت ضدمیکروبی و ضدقارچی است که میتواند برای موها مفید باشد، چراکه این مواد با ازبینبردن باکتریها و میکروبها میتوانند به داشتن پوست سر سالم کمک کنند. آلوئه ورا یکی از بهترین آبرسان های طبیعی در دنیاست که علاوه بر مو برای پوست هم بسیار توصیه میشود. به خاطر داشته باشید که اسانس سیر بسیار غلیظ است و برای اینکه تأثیر روغن سیر حفظ شود مقداری الکل نیز به آن اضافه میکنند؛ همچنین ترکیبات گوگرد موجود در سیر، باعث تحریک چشم و پوست میشوند. استفاده از نرم کننده بعد از شامپو باعث جلوگیری از ریزش مو میشود. انتخاب برس و شانه مناسب نقش مهمی را در سلامت موها و جلوگیری از موخوره ایفا می کند بنابراین از شانه های چوبی یا برس با الیاف طبیعی به منظور شانه زدن موها استفاده کنید و هر شب قبل از خوابیدن با دقت از ریشه تا نوک موها را شانه بزنید اینکار باعث می شود چربی طبیعی پوست سر به صورت عمیق موها را مرطوب می کند.

مو خوره به چند شاخه شدن ساقه ی موها می گویند که به دلایل بسیاری در موهای بلند اتفاق بیافتد و باعث نارضایتی افراد از موهای خود می شود. کارهایی را که به مو آسیب می رسانند مانند رنگ کردن یا صاف کردن مو با مواد شیمیایی را محدود کنید. حنا یکی از روش های رنگ و تقویت مو است که بسیار ازان و مرقون به صرفه است، و حتی اندازه کم از آن می تواند رنگ و اثرات دلخواه را به شما بدهد. در ادامه چند ماسک عالی را از سیر برای پرپشت شدن موها و تقویت آنها معرفی میکنیم. روغن حیوانی خواص بسیار زیادی دارد و از جمله خواص روغن حیوانی برای موی سر برطرف کردن زبری و خشکی و در نتیجه گره خوردگی موها است. صدمات فیزیکی وارده به ساقه مو مثل شانه و برس زدن زیاد(که مهمترین علت ایجاد آسیب مکانیکی به موها است)، سشوار بیش از حد، مش و فرکردن مکرر، شانه کردن موهای خیس، بیگودی پیچیدن، فر دادن، گلت کردن و اتوی مو و آسیب های شیمیایی به مو مانند رنگ کردن و حالت دادن به مو، شستشوی زیاد سر با صابون های قلیایی و یا شامپوی نامناسب.

درواقع دلیل شادابی موهایش را رها کردن آنها پس از حمام میداند. روغن آووکادو: موها را تقویت کرده و باعث افزایش استحکام موهایتان می گردد. پوست سیر را کنده و خرد کنید و در روغن زیتون بخیسانید (برای هر حبه سیر یک قاشق چایخوری روغن زیتون) و این مخلوط را حداقل یک هفته در یخچال بگذارید (سیر خیسانده مواد مغذی بیشتری برای تقویت مو دارد). برای مقابله با این مشکل می توانید سیر پوست کنده را روی پوست سرتان بمالید. طرز تهیه ماسک: روغن زیتون را در تابه ریخته و روی حرارت بگذارید و سیرهای پوست کنده و له شده را به آن اضافه کنید و با هم مخلوط کنید تا کاملاً یکدست شود. وقتی همه موهایتان با روغن پوشاندهشد، سرتان را با یک حوله گرم ببندید و بگذارید ۲۰ دقیقه بماند. مخلوط را کف سر خود بمالید و بگذارید یک ساعت بماند. هفتهای دوبار، پوست سر را با این ماسک ماساژ داده و اجازه دهید یک ساعت روی موهایتان بماند. ۵ قاشق از روغن حاصل را با یک قاشق روغن نارگیل، یک قاشق روغن کرچک، نصف قاشق روغن رزماری، ۱۰ قطره روغن درخت چای مخلوط کرده و در یخچال نگهداری کنید.

ترکیب حاصل را روی پوست سر بمالید. برای این منظور می تواند به همان قسمت از مو ، وازلین بمالید تا آدامس کم کم جدا شود. یک قاشق کرهی شی را کف دستتان بریزید تا آب شود، سپس آن را به سرتان بمالید و موها و کف سرتان را مالش دهید. روغن آووکادو به دلیل داشتن ترکیبات خاص و منحصر به فرد از شکنندگی موها یا خشکی که اصلی ترین عامل ایجاد موخوره سر است، جلوگیری می کند. برای رفع ریزش موی ریش و سر باید کمبود ویتامینهای B را که باعث این معضل شده جبران کرد. استفاده از سیر بر روی پوست، در برخی از افراد حساس، ممکن است ایجاد آلرژی و حساسیت کند و باعث ایجاد سوختگی در پوست شود. این تخم مرغ را بر روی سر و مو های خود ماساژ دهید (به مدت چند دقیقه به این کار ادامه دهید). کافی است یک عدد تخم مرغ را با سه قاشق غذاخوری آب به خوبی هم بزنید. از یک تخم مرغ بدون روغن زیتون هم می توانید برای تقویت مو و رفع موخوره استفاده کنید. ماساژ پوست سر با سیر له شده، میتواند موها را تقویت کند.

دیدگاهتان را بنویسید