اهمیت خرید دامنه بین المللی در سوشیال مارکتینگ

دامنه بین المللی
خرید دامنه بین المللی تاثیر و اهمیت بسیار زیادی در دیده شدن شما در سوشیال مارکتینگ دارد. در واقع شما نمی توانید بازخورد یکسانی را در صورت استفاده از دامنه های ملی در برابر دامنه های بین المللی داشته باشید. در این مقاله قصد داریم به اهمیت خرید دامنه بین المللی در سوشیال مارکتینگ بپردازیم.

در بازاریابی اجتماعی یا همان سوشیال مارکتینگ، خرید دامنه بین المللی اهمیت زیادی دارد؛ در واقع شما با خرید یک دامنه بین المللی به جامعه هدف خود نشان می دهید که تا چه حد برای عملکرد بهتر در سوشیال مارکتینگ حاضر به پرداخت هزینه هستید.

درآمدی بر سوشال مارکتینگ

امروزه سوشال مارکتینگ یا همان سوشال مدیا مارکتینگ، بخشی جداناپذیر از بیزینس پلن هر کسب و کاری می باشد.

به بیانی ساده‌تر، اقداماتی که در شبکه های اجتماعی چون ایستاگرام، فیسبوک و توییتر انجام می دهید تا کالا، خدمات و بیزینس شما بیشتر دیده شود سوشال مارکتینگ نام دارد. بدون در نظر گرفتن مخاطبانی که در سوشال مدیا دارید، بخش بزرگی از مشتریان و کاربران خود را از دست خواهید داد.

بنابراین سوشیال مدیا تاثیر زیادی در برندینگ و دیده شدن هرچه بیشتر شما در بین مخاطبان مرتبط با کسب وکار شما دارد. در نتیجه حیف است که از این همه مزایایی که شبکه های اجتماعی برای شما می توانند داشته باشند صرفه نظر کنید! بنابراین با تمرکز بر روی سوشیال مارکتینگ، می توانید مخاطبان خود را از طریق شبکه های اجتماعی پیدا کنید و آنها را به خود جذب کنید.

خرید دامنه بین المللی در سوشیال مارکتینگ تا چه اندازه مهم است؟

از آن جایی که دامنه های بین المللی مانند .com تقریبا در تمام دنیا شناخته شده هستند، باید بگوییم که خرید چنین دامنه هایی اهمیت بسیار زیادی برای شروع کار شما در سوشیال مارکتینگ دارد.

خرید دامنه بین المللی

در اصل شما با توجه به دامنه خود در فضای مجازی شناخته خواهید شد و اگر بتوانید دامنه بین المللی خریداری کنید، به بیشتر شناخته شدن خودتان کمک کرده اید.

بهترین قدم بعد از خرید دامنه مناسب برای پیشرفت چیست؟

خرید تبلیغات از گوگل با توجه به حجم بالای سرچ های افراد در طول شبانه روز (در گوگل) تاثیر بسیار چشمگیری بر پیشرفت کسب و کار شما و شناخته شدنتان در سوشیال مدیا خواهد گذاشت.
به دلیل تحریم های اعمال شده علیه کشور ما، حتما باید از دامنه های بین المللی مانند .com بهره مند باشید تا بتوانید از گوگل تبلیغات بخرید؛ البته خرید تبلیغات از گوگل هزینه نسبتا زیادی خواهد داشت.
اما به این نکته هم توجه داشته باشید که با گذشت چند روز، می توانید چند برابر هزینه تبلیغات را بعد از شناخته شدن در بیاورید.

از نظر حرفه ای بودن هم دامنه های بین المللی مانند .com در سطح بسیار بالاتری نسبت به سایر دامنه ها قرار می گیرند؛ بدون شک اکثر افراد برای راه اندازی کسب و کارشان در فضای مجازی، از دامنه های بین المللی استفاده می کنند.

تا کنون بیش از 70 درصد سایت ها در فضای اینترنت از دامنه .com که یک دامنه بین المللی به حساب می آید استفاده می کنند.

خرید دامنه بین المللی اولین قدم در سوشیال مارکتینگ است

همانطور که می دانید، اولین قدم در سوشیال مارکتینگ، خرید دامنه بین المللی است؛ در اصل اگر شما بتوانید بهترین دامنه را برای کسب و کار خود انتخاب کنید و آن را به با دامنه های بین المللی مانند .com به ثبت برسانید، باید بگوییم که قدم یا همان گام اول را محکم برداشته اید.

البته شما می توانید دامنه خود را از دامنه های داخلی به بین المللی هم تغییر دهید اما بهتر است که از همان ابتدا با خرید یک دامنه بین المللی متناسب با کسب و کارتان، این گام را محکم بردارید.

افراد موفق در سوشیال مارکتینگ و فضای مجازی همواره می گویند که اگر سایتتان در فضای مجازی خانه شما باشد، دامنه سایتتان آدرس خانه شما خواهد بود.

با خواندن جمله بالا تقریبا می توانیم اهمیت خرید دامنه بین المللی در سوشیال مارکتینگ را درک کنیم.

انواع دامنه های بین المللی

البته توجه داشته باشید که فقط دامنه .com جزء دامنه های بین المللی قرار نمی گیرد و در کنار آن دامنه هایی مانند .net و .org هم قرار دارند؛ در واقع این سه دامنه، جزء پرطرفدارترین دامنه های بین المللی در فضای مجازی هستند.

اگر بتوانید از دامنه های بین المللی که تعداد حروف کمی دارند استفاده کنید، به شناخته شدن کسب و کارتان در سوشیال مارکتینگ کمک کرده اید؛ در اصل این کار باعث می شود که نام برند یا همان دامنه شما در ذهن افراد باقی بماند.

به همین دلیل است که استفاده از دامنه هایی با تعداد حروف بالا حتی در صورت بین المللی بودن هم به افراد پیشنهاد نمی شود.

انتخاب دامنه بین المللی متناسب با کسب و کار

قبل از خرید دامنه بین المللی باید به نوع کسب و کار خود توجه داشته باشید؛ برای مثال اگر کسب و کار شما تجاری است، خرید دامنه .com برایتان بهترین انتخاب خواهد بود.

اما اگر کسب و کار شما مربوط به شبکه است، می توانید از .net استفاده کنید؛ net مخفف network به معنی شبکه است و نشان می دهد که وبسایت شما یک وبسایت شبکه ای می باشد.

اگر کسب و کار شما وابسته به یک سازمان است، خرید دامنه بین المللی .org بهترین گزینه برایتان خواهد بود؛ org مخفف عبارت Organization و به معنی سازمان است.
این دامنه به کاربران در سطح اینترنت و سوشیال مارکتینگ نشان می دهد که وبسایت شما مربوط به یک سازمان است.

اگر قصد راه اندازی یک وبسایت شرکتی را دارید، باید از دامنه بین المللی .co استفاده کنید؛ co مخفف کلمه company و به معنی شرکت است. این دامنه نشان می دهد که وبسایت شما یک وبسایت شرکتی است.

اما اگر می خواهید یک وبسایت اطلاع رسانی در فضای مجازی راه اندازی کنید، پیشنهاد ما به شما خرید دامنه بین المللی .info است؛ info مخفف عبارت information و به معنی اطلاع رسانی می باشد.

قبل از خرید دامنه به این نکته توجه کنید!

همانطور که دیدید، هر کسب و کار یک دامنه بین المللی مخصوص به خودش را دارد؛ همین مسئله هم نشان دهنده اهمیت دامنه های بین المللی در سوشیال مارکتینگ است.

به دلیل اهمیت دامنه در سوشیال مارکتینگ و تاثیر آن در کسب و کار شما، پیشنهاد می شود که حتما از پسوند های مناسب با نوع کسب و کارتان استفاده کنید.

برای مثال اگر یک وبسایت شرکتی هستید، حتما از .co استفاده کنید و از دامنه های بین المللی دیگری مانند .net یا .org استفاده نکنید.

جمع بندی نهایی

امیدواریم با خواندن این مقاله به اهمیت خرید دامنه بین المللی در سوشیال مارکتینگ پی برده باشید؛ بدون شک استفاده از دامنه ای جهانی که برای تمام افراد حاضر در فضای مجازی شناخته شده است، بهترین انتخاب برایتان خواهد بود.

از آن جایی که خرید و انتخاب دامنه برای معرفی کسب و کار شما در سوشیال مارکتینگ بسیار تاثیر گذار است، پیشنهاد می شود که دقت زیادی در این مرحله داشته باشید و نام دامنه را با وسواس بالایی انتخاب کنید.

البته ممکن است دامنه مورد نظر شما توسط شخص دیگری خریداری شده باشد که در این صورت باید به سراغ انتخاب دامنه های دیگری بروید.

دیدگاهتان را بنویسید