انشا در مورد پاکیزگی و نظافت ✍️ انشاء درباره بهداشت

انشا در مورد پاکیزگی و بهداشت : پاکیزگی و نظافت نصف ایمان است. هرکس پاکیزگی را در زندگی خود رعایت نکند، برکت از خانه‌اش می رود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

مطلب پیشنهادی: انشا در مورد حفظ محیط زیست

انشا در مورد پاکیزگی و نظافت

انشا در مورد بهداشت و پاکیزگی با مقدمه و نتیجه

مقدمه: نظافت و پاکیزگی یکی از مهمترین مواردی است که هر فرد باید به خوبی آن را رعایت نماید تا بتواند زندگی خوب و سالم و مفیدی داشته باشد. اگر محل سکونت ما پر از زباله باشد، همه جای آن بوی بدی به خود می‌گیرد و ما از آن متنفر می شویم. باید هر روز خانه، لباس، منزل حیاط و محیط اطراف خود را پاکیزه نگه داریم. ما نمی توانیم در یک محیط آلوده به زندگی ادامه دهیم چون ممکن است دچار بیماری گردیم.

بدنه: راه های فراوانی برای پاکیزگی منزل محیط زیست و شهرمان وجود دارد. بهتر است داره هر مکان و گذری سطل زباله توسط مسئولین گذاشته شود به کودکانمان آموزش بدهیم که منزل اتاق و محیط زندگی ما با خیابان و شهرمان هیچ تفاوتی ندارد بزرگترها بهداشت و نظافت را رعایت کنند تا کودکان هم از آنها یاد بگیرد به کودکانمان بیاموزیم که روی دیوارها ساختمان ها و مراکز عمومی یادداشتی نویسند هیچگونه زباله ای را در سطح شهر و محیط زندگی رها نکنند. کودکان آینه تمام نمای بزرگترها هستند.

کاش برای ساختن کودکانی مسئولیت پذیر خودمان هم کمی رعایت کنیم. جدا سازی زباله یکی از مهم ترین مواردی است که می تواند منجر به افزایش پاکیزگی در محیط زندگی گردد. کاش تمام مردم در روزهای خاصی اقدام به جمع کردن زباله نمایند تا محیط زیست نفسی تازه کند. زباله را در هیچ جایی از محیط زندگی رها نکنیم و بدانیم که خانه و شهر ما هیچ تفاوتی با هم ندارد. تفکیک زباله یکی از مواردی است که هر فرد و نهاد و جامعه ای موظف است که ان را رعایت کند.

نتیجه گیری: نظافت و پاکیزگی از نشانه های دینداری است. کاش قدر زندگی و نعمت هایی را که خداوند به ما عطا کرده را بدانیم و از آنها خوب استفاده کنیم و در قبال این همه وفور نعمت خدا را شکر گوییم. ای همه لطف و مهر و دوستی تو را سپاس.

انشاء درباره در مورد نظافت و پاکیزگی

مقدمه: به هر جای طبیعت که سفر می کنیم، رد پای انسان دیده می شود زباله های متفاوت در همه جای شهر و طبیعت ریخته شده است و هیچ کس هم احساس مسئولیتی نمی کند پاکت انواع خوراکی ها، پسماندهای وعده های غذایی، بطری های نوشابه، ته فیلتر سیگار و تمام آلودگی هایی که ممکن است زندگی زیبا و پاک را زشت جلوه دهد.

بدنه: پاکیزگی دارای دو جنبه است یک بهداشت فردی که هرکس موظف است اموری مانند مسواک کردن، دوش گرفتن شستن دستها و یا مواردی از این قبیل را رعایت کند. هر فردی اگر بهداشت فردی را رعایت نکند ممکن است بیمار شود این بیماری به این افراد دیگر هم ظاهر گردد و کم کم سطح جامعه با دشواری هایی رو به رو گردد. رعایت پاکیزگی برای افرادی مانند نوزادان و کودکان و پیران موجب بالا رفتن سطح سلامت جامعه می گردد.

شما هیچ وقت از پاکیزگی دچار آسیب نخواهید شد ولی اگر پاکیزگی را رعایت نکنید کم کم به مرور زمان دچار بیماری‌های می گردید. ما در بیماری کرونا یافتیم که شستن مرتب دست‌ها یکی از مواردی است که موجب پیشگیری از این اپیدمی می شد. اگر سطح جامعه به آگاهی بالایی برسد، می تواند آموزش را به صورت عمومی برای همه مردم برگزار کند. پاکیزگی موجب بهتر شدن حال دل می شود.

گاهی رسیدن به گل ها و تغییر دادن مکانشان، رسیدگی به یک درختی قدیمی و آب زدن به یک نارون قدیمی محیط زیست را هم رو به راه می کند. در مورد رعایت جنبه عمومی پاکیزگی باید گفت که در محیط جمعی بهتر است که از اموری مانند سیگار کشیدن، عطسه زدن و سرفه بی محافظت، عدم رعایت استفاده از لوازم شخصی، باید پیشگیری شود. چنانچه بهداشت عمومی رعایت نشود، کم کم حال جامعه هم خراب شده و مردم به سمت و سوی افسردگی می روند.

محیط طبیعت و زندگی متعلق به همه نسل هاست ما می توانیم با رعایت بهداشت فردی و عمومی ان را سالم نگه داریم و به آیندگان بسپاریم. گاهی کوچکترین کارها موجب بهتر شدن شرایط می گردد. همراه داشتن یک کیسه زباله کوچک در داخل خودرو و نریخت آشغال خودرو به سطح شهر یکی از کوچک ترین مواردی است که هر فرد باید رعایت نماید. شهر ما خانه ما.

نتیجه گیری: رعایت بهداشت فردی را باید از دو سالگی به کودک خود بیاموزیم و او را موظف کنیم که به رفتارهایی که انجام می دهد پاسخگو باشد. دست شستن را به او یاد دهیم. هرگاه کل جامعه از کودک و بزرگ در مقابل دیگران و سلامتی همگانی احساس مسئولیت کند، شهری و خانه ای تمیز و پاکیزه خواهیم داشت.

انشاهای پیشنهادی:
انشا درمورد آسمان آبی و هوای پاک
و
انشا در مورد طبیعت شاد و زیبا

به پایان متن های انشا در مورد پاکیزگی و نظافت رسیدیم، اگر دیدگاهی داشتید حتما آن را در بخش نظرات برای ما و سایر کاربران بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید