انرژی درمانی چیست؟

در حال حاضر هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد انرژی درمانی می تواند خود سرطان را درمان کند. برای درک نقش انرژی درمانی به عنوان یک درمان مکمل ، تحقیقات بیشتری لازم است. کهربا انگیزه شما را به شیوه ای متعادل افزایش می دهد و اعتماد به نفس، خوش بینی و رفاه شما را افزایش می دهد. خودتان و عزيزانتان شما را ياري دهد. حوزهی انرژی انسانی (Human Energy field) نمودی از انرژی عمومی است که جسم فرد را احاطه کرده و حتی در آن نفوذ کرده است. گاهی اوقات، ممکن است متخصصان از فشار استفاده نکنند و فقط نقاط مختلف بدن را لمس نمایند. از خصوصیات آن خورشید , آسمان , فعالیت , درخشندگی و خشونت است . انرژی درمانی تخصصی كه در انرژی درونی مؤثر است نیز می تواند علاوه بر این كه تأثیر مشابه تمامی سیستم های متعارف انرژی درمانی، نیرو درمانی و لمس درمانی متعارف دنیا را داشته باشد بر بسیاری از بیماری های صعب العلاج و لاعلاج و ژنتیك هم مؤثر باشد. انرژی درمانی چیست و چه جایگاهی دارد؟ میزان تاثیر ریکی در بهبود سلامت افراد تا چه حد است؟ حالت طبیعت چاکرای پنجم نور شفاف آبی آسمان است که به تعادل آن کمک می کند.

برخی از پزشکان متعلق به سازمانهایی هستند که انواع مختلفی از انرژی درمانی را ترویج می کنند. در این گردنبند بهترین و تاثیر گذارترین سنگ های مناسب برای هر چاکرا قرار داده شده، استفاده از مدال هفت چاکرا موجب فعالسازی چاکرا مربوط به هر سنگ و ایجاد تعادل و توازن در جریان انرژی چاکرا ها می گردد. افراد داراي خودانگاري پايين معمولاً انرژي را كه به خصوص انرژي منفي است به داخل جذب ميكنند. دانشمندانی همچون بویراک (boirak) و لی بوالت (lee bovalt) در قرن دوازدهم نوعی انرژی را در بدن انسان شناسایی کردند که عامل تاثیر از راه دور در بین افراد است. هر یک از ۷ تکنیک چاکرا درمانی که گفته شد با اختصاص زمان اندکی به خود میتوانند جریان خون و انرژی بدن شما را به درستی در دست گرفته و آرامش را به ذهن ، جسم و روان شما بازگردانند. چگونه میتوان به وجود ناراحتی های روحی و حساسیت افراد پی برد و آنها را درمان کرد؟ پس بهتر است انسان خود زمینه گرفتاری خود را با عرضه کردن خود به این افراد فراهم نسازد. بنابراین اعتقاد به حوزهی انرژی اطراف بدن انسان ریشهای دیرینه دارد و اکثر فرهنگهای متمدن به وجود آن اذعان داشته و دارند و نامهای گوناگونی به آن دادهاند از جمله «نیروی حیات» در فارسی، پرانا در فرهنگ هندی، چی در فرهنگ چینی و …

برخی مطالعات حاکی از آن است که انرژی درمانی به دلیل تغییر جریان انرژی ، تمرین متمرکز و دلسوز پزشک را تجربه می کند. سقراط نیز به این موضوع اشاره کرده و گفته است حرارت خارج شده از دستهای درمانگر میتواند برای بیمار بسیار مفید باشد و سلامتی را به وی بازگرداند. هدف از انرژی درمانی برگرداندن تعادل انرژی برای حمایت از سلامت ذهنی، جسمی، روانی و عاطفی است. ريكي (Rei-Ki ) يك روش طبیعی برای دستیابی به آگاهی و آرامش و نیز یک تكنيك درماني مي باشد كه در آن انرژي شفابخش از طريق دست ها به بدن و حوزه انرژی خود فرد و یا به شخصي كه دریافت کننده معالجه مي باشد هدايت مي شود . این جریان انرژی بیشتر در ناحیه ای تمركز پیدا می كند كه نیاز به این انرژی دارد. در یک جلسه انرژی درمانی ، کاملاً لباس پوشیده اید. در اواخر قرن هیجدهم مسمر Mesmer F. پزشک اتریشی که تحت تاثیر طب مغناطیسی قرار گرفته بود, دریافت که آهنربا مسئول واقعی درمان نیست بلکه با تشبیه بدن انسان به یک آهنربای بزرگ از بیوفیلد به عنوان مغناطیس جانوری یا انرژی هوشمند Subtle energy نام برد که بایستی جهت ایجاد بهبودی در بدن کنترل و یا رها گردد.

استاد آرام از جمله کسانی است که از سالها پیش مبحث انرژی درمانی را با ترجمه کتابهای در این زمینه بصورت علمی و عملی به آن پرداختهاند. در این روش باور بر این است که هاله انرژی، بدن را احاطه کرده است که یک میدان خارجی را ایجاد میکند. لمس اولین حسی است که در جنین انسانی(در حدود هشت هفتگی) ایجاد می شود, تکامل یافته ترین حس در بدو تولد و تنها حسی است که به بیش از یک محرک واکنش نشان می دهد. لوئیس پروتو کارکرد مانترا را این طور توصیف می کند ” راه درست آرام کردن ذهن، جنگیدن و نهیب زدن به آن نیست، بلکه باید یک اسباب بازی را در اختیار او قرار دهید تا خود را با آن مشغول سازد، درست همانند موقعی که شما عروسکی را به یک کودک بد خلق می دهید تا او را آرام کنید. آن قدر باید این کار را طولانی انجام دهید تا انرژی واقع شدن هدفتان را به دست آورده و بتوانید به آن برسید. حالت های بدنی مشخصی از یوگا برای داشتن تاثیر سودمند بر روی آشفتگی های احساسی و جسمانی مربوط به هر چاکرا تحت عنوان یوگا درمانی وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید