امیرعبداللهیان: برای رسیدن به یک نتیجه خوب در مذاکرات برجام جدی هستیم

به گزارش سلام نو به نقل از انتخاب، دکتر حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در گفتگوی تلفنی با شیخ عبدالله بن زاید وزیر امور خارجه امارات متحده عربی، در خصوص روند توسعه روابط دوجانبه و برخی مسائل منطقه ای و بین المللی گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه ایران در این گفت‌وگو با اشاره به نگاه مثبت مقامات عالی رتبه دو کشور به مناسبات فیمابین، از ارتقای سطح روابط دو کشور استقبال کرد و آن را یک گام مهم در روند توسعه روابط دو جانبه ارزیابی کرد.

اسرائیل عامل ناامنی در منطقه

دکتر امیرعبداللهیان حضور رژیم اشغالگر قدس در منطقه را موجب بی ثباتی و ناامنی در منطقه دانست و افزود: رژیم صهیونیستی تلاش کرد تا نشست اخیر جده را به یک بحران در منطقه تبدیل نماید، اما با درایت کشورهای شرکت کننده منطقه، موضوعات همکاری های منطقه ای، پیشرفت و امنیت مورد تاکید قرار گرفت.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در ارتباط با مذاکرات رفع تحریم ها خاطر نشان کرد: اتحادیه اروپا به تلاش های خود برای به نتیجه رسیدن مذاکرات ادامه می دهد و ما برای رسیدن به یک نتیجه خوب و پایدار جدی هستیم.

شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه امارات متحده عربی نیز در این گفت‌وگوی تلفنی، با اشاره به منافع مشترک دو کشور در توسعه روابط فی مابین، ارتقای سطح نمایندگی های سیاسی را در چارچوب اهمیت گسترش روابط دو کشور همسایه و تمایلات دو ملت برادر و علاقمندی مقامات عالیه دو کشور به این هدف دانست.

وزیر امور خارجه امارات افزود: ما تردیدی نداریم که نه تنها می توانیم گرمی روابط دو کشور را بازگردانیم، بلکه افق های تازه ای را نیز به روی روابط بگشاییم، به ویژه در شرایطی که با چالش های متعددی در منطقه از جمله مسائل زیست محیطی و آب و هوایی مواجه هستیم.

وی افزود: همچنین فرصت های اقتصادی بی شماری در دو کشور برای دو ملت فراهم است که می توانیم از آنها به نحو مطلوبی بهره برداری کنیم و سفرهای متقابل مقامات، تجار و کارشناسان تاثیر بسزایی در این خصوص دارد.

شیخ عبدالله تاکید کرد: برای ما صلح و ثبات و خیر و عزت برای ایران به عنوان کشور همسایه و برادر ما بسیار مهم است، چرا که بر روی کشور ما نیز تاثیر مثبت می گذارد و امیدواریم که در آینده بتوانیم گام های بلندتری را برای توسعه روابط دو کشور برداریم.

دیدگاهتان را بنویسید