استقلال ساپینتو علامت سؤال بزرگ لیگ

به گزارش مجله خبری نگار/ایران ورزشی: استقلال ساپینتو یکی از علامت سؤال‌های بزرگ فصلی است که بزودی آغاز می‌شود. چرا؟ دلیلش ساده است. او در تیم‌های قبلی‌اش خوب نتیجه نگرفته. او وارث تیم بدون شکست مجیدی شده. او همچنین به تیمی آمده که هیچ وقت نتوانسته دو بار پشت سر هم قهرمان شود. همه این‌ها کار را برای قضاوت او دشوار می‌کند. آیا ساپینتو با استقلال به جایی می‌رسد؟

برای پاسخ به این سؤال هنوز زود است. اول اینکه هر چه از ساپینتو می‌بینیم و هر آنچه از اردوی ترکیه می‌شنویم، وقتی باید جدی گرفته شود که در مقام عمل شاهدش باشیم یعنی در مسابقات. نکته بعدی اینکه ساپینتو هنوز استقلال را نبسته، هنوز بازیکن خارجی مطلوبش را نیاورده، هنوز نفرات خط خورده اردوی ترکیه را مشخص نکرده و هنوز از تیمش برای مسابقات رونمایی نکرده. باید ببینیم وقتی تیم به فرم نهایی خود رسید و نفرات اضافه‌اش حذف شدند و آخرین تکه‌های پازل، به تیم اضافه شدند، چگونه می‌شود چیزی را که دید قضاوت کرد.

اینکه استقلال تیم خوبی بسته یا بد، تنها در طول فصل مسابقات مشخص می‌شود. اینکه ساپینتو توان اداره استقلال را دارد و می‌تواند با این اسکواد، مچ مربیان دیگر را بخواباند، در طول فصل به اثبات خواهد رسید. با این همه آنچه از دور تماشا می‌کنیم، تا اینجا خوب بوده. از اینجا به بعدش را باید صبور باشیم.

این قصه فقط شامل ساپینتو نیست. برای مورایس هم قصه همین است.

اما اردوی استقلال در ترکیه تا امروز مفید به نظر می‌رسد. بازی‌های دوستانه و بدنسازی سنگین، جو اردویی خوب، ارتباط گرفتن خوب ساپینتو با مربیان و بازیکنان و عوامل اجرایی باشگاه و از آن مهم‌تر، بازخورد‌های خوب در فضای هواداری تا اینجا مطلوب بوده منتهی همان‌طور که نوشتیم، این‌ها ظاهر قصه است. اصل ماجرا در مسابقات دیده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید