از بازتاب درمانی چه می دانید؟

افسردگی به هر شکل دیده شود,شیوه دید فرد از خود,از دیگران,و از دنیا را تعریف میکند.افسردگی قدرت قضاوت را تضعیف میکند و باعث رفتارهای نامعقول میشود. امروزه مشخص شده است که طب سوزنی باعث آزاد شدن اندورفین در مغز می شود که یک ماده طبیعی بدن است که بر روی روحیه فرد می تواند موثر واقع شود. در تحقیقی که در سال ۱۹۹۸ در آمریکا توسط موسسه ملی سلامت انجام شد مشخص گردید که در طی یک دوره درمان طب سوزنی بر روی گروهی از بیماران مبتلا به افسردگی، ۴۳ درصد علایم بیماران بهبود یافته است. در نتیجه با احتساب 3 دوره درمانی کامل و همچنین هزینه داروها و هزینه های حاشیه ای مانند اسکان و حمل و نقل برای مراجعین شهرستانی ,هزینه کل یک دوره کامل درمان ناباروری و نازایی حدود 50 میلیون تومان برای یک زوج تمام میشود. یک دوره رواندرمانی میتواند قدری از خشم، خودمغلوبانگاری، بیاعتمادی، سرگشتگی و اندوه آدمی بکاهد. این عصب که از کمر تا ساق پا کشیده شده است هنگام شروع اسپاسم علاوه بر درد شدید موجب بروز اختلال در حرکت و برنامههای روزانه بیمار میشود.

135نفر بیمار زن تحت آنژیوگرافی قلبی به روش مبتنی بر هدف انتخاب و با تخصیص تصادفی، در سه گروه بازتاب درمانی نقاط استرس کف پا (45 نفر)، بازتاب درمانی نقاط استرس کف دست (45 نفر) و کنترل (45 نفر) قرار گرفتند. 2- افکار وسواسی غیرقابل کنترل نیز از نشانه های اختلال اضطراب می باشد. همچنین آزادسازی اندورفینها را در بدن افزایش می دهد و موجب افزایش سلامتی و نشاط و “احساس خوب بودن” در فرد میگردد. اضطراب عبارت است از یک احساس منتشر,ناخوشایند و مبهم هراس و دلواپسی با منشاء ناشناخته,که به فرد دست میدهد و شامل عدم اطمینان,درماندگی و برانگیختگی فیزیولوژی است.وقوع مجدد موقعیت هایی که قبلا استرس زا بوده اند یا طی آن ها به فرد آسیب رسیده است باعث اضطراب در افراد میشود.همه انسان ها در زندگی خود دچار اضطراب میشوند,ولی اضطراب مزمن و شدید غیرعادی و مشکل ساز است.تحقیقات و بررسی ها نشان میدهند که اظطراب در خانم ها,طبقات کم درآمد و افراد میان سال و سال خورده بیشتر دیده میشود. به عبارت دیگر پاها نماینده و نمایانگر نقشه ای از کل بدن هستند. کودک و یا نوجوان درباره آن کتاب با آموزگار، کتابدار و یا هر فرد بزرگسال که با او کار می کند، می تواند گفت و گو کند، گزارشی درباره داستان بنویسد و یا احساسات خود را به شکل هنر نقاشی یا هر گونه دیگر از هنر بیان کند.

توضیح کتاب:نویسنده در این کتاب با مروری بر خاطرات برخی از مراجعان و درمانگرانی که خانواده درمانی سیستمی را تجربه کردهاند، به توصیف تاریخچه و یکپارچگی عقاید و تجارب سیستمی که به سه مرحلة تحولی طبقهبندی شده، پرداخته است. 1- اهداف: هدف کلی: تعیین و مقایسه تأثیر بازتاب درمانی پا و مالیدن روغن زیتون به پا بر کنترل آسم در خانم های بزرگسال؛ اهدف اختصاصی: تعیین و مقایسه کفایت کنترل آسم در گروه بازتاب درمانی پا قبل و بعد از مداخله؛ تعیین و مقایسه کفایت کنترل آسم در گروه مالیدن روغن زیتون به پا قبل و بعد از مداخله؛ تعیین و مقایسه کفایت کنترل آسم در گروه کنترل در شروع و پایان مطالعه؛ مقایسه تغییرات کفایت کنترل آسم در سه گروه در شروع و پایان مطالعه 2- طراحی: کارآزمايی بالينی تصادفی کنترل شده 3- نحوه انجام: پس از تکمیل فرم رضایت نامه، پرسش نامه کنترل آسم توسط شرکت کننده ها تکمیل خواهد شد. در اطراف توپی پا قرار دارد. نور آبی نشان داده است که در درمان برخی اختلالات خلقی مفید است.

سبز: برای اعصاب خسته مفید است، احساسات را متعادل می کند، روح را تازه می کند و ما را به احساس شفقت تشویق می کند. بازتاب شناسی پیشرفته با نگاهی نو به چرایی و چگونگی بیماری و با جامعیتی که کلید درک مکانیسم های پیچیده جاری در بدن انسان است، می تواند استراتژی موثری برای درمان آنچه بیماری خوانده می شود ارائه کند. این روش، با رفع تنش و گرفتگی در بافت همبند که مسئول اتصال اندامها، ماهیچهها، و اعصاب به یکدیگر است، به درمان بیماریها کمک میکند. زرد: به تحریک ذهنی کمک می کند. تصور می شود که آنها غدد هیپوفیز و صنوبری را تحریک می کنند و عواقب آن تولید هورمون است. بسیاری از افرادی که برای مشکلات دیگری مثل کمر درد یا خستگی مزمن به کلینیک طب سوزنی مراجعه می کنند این نکته را یادآور می شوند که بعد از درمان طب سوزنی، آنها احساس بهتری از نظر روحی داشته اند. برای مشکلات خواب و کودکان بیش فعال ایده آل است.

دیدگاهتان را بنویسید