از بازتاب درمانی چه می دانید؟

در طول زندگی روزانه بدن تعادل خود را از دست داده و ممکن است پیامهای عصبی در قسمتهای مختلف بدن مسدود شوند. از آنجاییکه سیستم عصبی یکی از پرکارترین بخشها در بدن هست که به طور دائم در حال کار می باشد.بعضی عصبهای بدن ممکن است به مرور حساسیت خود را نسبت به عوامل محیطی از دست دهند، که باعث کاهش عملکرد آنها خواهد شد. بنا بر نظر رفلکسولوژیست ها، فشار روی نقاط رفلکس می تواند به تعادل سیستم عصبی بدن کمک کند و باعث آزاد شدن اندورفین هایی شود که به کاهش درد و از بین بردن استرس کمک می کنند. در بدن انسان یک سیستم کانالهای نامرئی وجود دارد که «نصفالنهار» نامیده میشود. علاوه بر این سمزدایی از کلیهها و همینطور کنترل سیستم غدد درونریز بدن از دیگر مزایای دریافت رفلکسولوژی در این نقاط است. با دریافت ماساژ در این نقطه علاوه بر بهبود عملکرد مثانه میتوان هنگام بروز بیماریهایی مثل سنگ مثانه، التهاب و تورم مثانه یا بروز عفونت در این عضو به عنوان درمانی کمکی به رفلکسوتراپیست مراجعه کرد یا با یادگرفتن شیوه صحیح ماساژ آن را در خانه انجام داد. چگونه آنها را احساس میکند و آنها را درونی میکند. همانطور که بسیاری از ما میدانیم رواندرمانی یکی از ارزشمندترین ابداعات صد سال گذشته انسان است که از قدرت استثنایی برای ارتقاء سطح سلامت روانی و بهبود روابط و گشایش فضای خانواده برخوردار است و در بهرهبرداری از ظرفیت بالقوهی حرفهایمان کمک میکند.

بیایید درک کنیم ایدهای که از گذشته یا آینده داریم ممکن است به دلیل زندگی ما در حال حاضر باشد. 6. درد سياتيك را بكشيد در مواردی که به دلیل استرس، فشار کاری، فعالیت بدنی یا رعایت نكردن رژیم غذایی دچار درد عصب سیاتیک میشوید، میتوانید با اجرای این تکنیک به کاهش درد و تسکین آن کمک کنید. 2. گلو درد را مهار كنيد در این بخش از انگشت شستتان کمک بگیرید و با کمک آن روی نقطه مشخص شده در تصویر در نقطه مربوط به گلو بگذاريد و با اعمال فشاري متوسط اين نقطه را تحريك كنيد. 6- با افزایش آزادسازی اندروفین ها به کنترل درد کمک می شود. اصول این روش این است که بایستی با استفاده از سر انگشتان یا شستها یا هر دوی آنها به یک نقطه مخصوص فشاری آرام و ثابت وارد کنید؛ به یک نقطه ضربه نزنید یا آن را بالا و پایین نکنید.نقطه مورد نظر را آنقدرسفت فشار ندهید که باعث درد شود. کتاب میتواند نقشی همچون آینه را برای کودکان بازی کند؛ به این معنا که بازتابدهنده ویژگیهای ظاهری، روابط، احساسها و اندیشههای آنها در پیرامونشان باشد.

یک دکترای روانشناسی کودک و نوجوان با اشاره به اهمیت کتابخوانی در حل مشکلات زندگی گفت: خواندن کتاب برای کودکان موجب بهبود تنش های روانی می شود. برای مراقبت از پاها چه باید کرد؟ چرا باید از پاها مراقبت کرد؟ اول از همه ، قوانین خاصی از درمان در نقطه کانونی این چارچوب روابط قرار دارند. بر اساس این اظهارات، گفته می شود که استفاده از اعمال فشار بر مناطق رفلکس، انسداد های انرژی را از بین می برد و باعث بهبود یافتن آن منطقه از بدن فرد می شود. رفلکسولوژی تمامی گروههای سنی از نوزادان تا افراد مسن را میتواند درمان کند. اگرچه رفلکسوتراپی یکی از شیوههای درمانی طبیعی، غیرتهاجمی و بینیاز از مصرف انواع و اقسام داروها محسوب میشود اما استفاده نامناسب و خودسرانه از آن میتواند عوارضی جدی به همراه داشته باشد. آن کودک یا نوجوان خاص میتواند کتاب را خود بخواند یا برایش خوانده شود. به اعتقاد متخصصان رفلکسولوژی این نقاط پا به معده متصل است و عملکرد آن را به عنوان یکی از فعالترین بخشهای دستگاه گوارش بدن تنظیم میکند. به گفته متخصصان این شیوه درمانی، استفاده از این شیوه بهتر است در جلسات اولیه درمان با مشاوره و حضور متخصص رفلکسوتراپی صورت گیرد و پس از آن با آموزش این تکنیکها توسط متخصص به بیمار، بیمار اجازه اجرای آنها روی بدن را در خانه کسب کند.

برای اجرای این شیوه کافی است توپ کوچک و توپری را برداشته و آن را روی نقطهای که در تصویر مشخص شده، قرار دهید و با کمک دست دیگر با فشاری اندک آن را در این ناحیه حرکت دهید. در صورتی که یکی از اعضای خانواده شما دچار ضعف بینایی، نزدیک بینی یا دوربینی شده، باید حتما او را نزد متخصص چشم پزشکی ببرید و از دستورات او و بازتاب درماني در كنار هم برای بهبود شرایط دید بیمارتان استفاده کنید. شما میتوانید از انگشت شست و دیگر انگشتانتان و پاشنه کف دست خود برای ماساژ و مالش پاها استفاده کنید. ابتدا شبکه اعصاب سمپاتیک (Solar plexus) را که برای آرام کردن کف پا طراحی شده است، ماساژ دهید. بازتاب درمانی یک شیوه درمانی تاریخی است، بیآنکه مدعی جانشینی سایر شیوههای درمانی را داشته باشد. • در صورتی که زخم، سوختگی یا عفونتی در پا یا دست وجود دارد، فشار درمانی انجام نشود.

دیدگاهتان را بنویسید