از بازتاب درمانی چه می دانید؟

اینجاست که این درد و فشار پا می تواند در قسمت های دیگر بدن هم خود را نشان دهد. رفلکسولوژی موجب تنظیم سیستم گردش خون می شود. رفلکسولوژی درمانی قطعی و مفید برای این مشکل دارد که می تواند مشکل بسیاری از زوجها را حل نماید . رفلکسولوژی ( بازتاب درمانی ) یک هنر 4000 ساله و از جمله ماساژ های درمانی پرطرفدار است که با اعمال فشار به نقاط مشخصی از دست ، پا و لاله گوش برای کاهش درد ، کاهش استرس و بسیاری از موارد دیگر کاربرد دارد. در رفلکسولوژی این اصل مورد نظر است که نقاطی درکف پای انسان وجود دارد که ارگانهای دیگر بدن و به عبارتی تمام بدن را نمایندگی میکنند ، با ماساژ درستِ این نقاط و تحریک آنها در کف پا، بازتابهایی ایجاد میشود که میتوان با درک و شناخت اختلال پیشآمده ، اختلال مذکور را بر طرف ساخت و با ایجاد تعادل به بهبود بیمار کمک نمود. در این نوشتار با نقاط بازتاب درمانی دست آشنا خواهیمشد. شاخص هاي فیزیولوژیکی، قبل و بعد از مداخله، اندازه گیري شد و بعد از بررسی برقراري نرمالیتی با آزمون کولموگروف- اسمیرنوف با استفاده از تی تست مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. این احساسات کنترلنشده، احساسات مسدود شده، گرههای شخصی است که ما را از زندگی کامل در زندگی در لحظه حال بازمیدارد.

چاقی در بعضی مواقع، آنقدر دردسرآفرین است که فرد را به جدایی، خودکشی، انزواطلبی، افسردگی و گوشهگیری میکشاند . درست است که دو وضعیت سایه و آفتابی ، یا روشنایی و تاریکی مخالف یکدیگرند اما مکمل یکدیگر نیز میباشند و همواره در پی یکدیگر میآیند. فصلنامه علمی و پژوهشی طب مکمل ــ 3 (4). pp. بازتاب درمانی یک درمان مکمل است که شامل کار کردن برروی پا یا دست هاست، اینکه بدن را برای التیام خودش توانمند کنند. فقط مطمئن شوید که یک رفلکسولوژیست آموزش دیده این کار را برایتان انجام می دهد و از ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود سوال کنید تا ببینید که آیا این فرد فرد مناسبی است یا خیر. در بین برخی از سرخپوستان قبایل آمریکای شمالی نوعی بازتاب درمانی پا رایج بود، به خصوص ، سرخپوستان چروکی ، که این روش درمانی را تا قرن هفدهم به کار می بردند و تا به امروز، همچنان این شیوه را به عنوان بخشی از آیین شفابخشی خود ادامه می دهند.

متخصصین بازتاب درمانی بر سر آن قسمت از پا که بهترین نتیجه را برای سلامت کبد دارد، اختلافنظر دارند. سایرین میگویند ماساژ این ناحیه در هر دو پا روی سلامت کبد تأثیر میگذارد. ماساژ دادن این نقطه فشار در کنار رعایت توصیه های متخصص اطفال میتواند بسیار مفید واقع شود. ادبیات میتواند کودکان را در درک عواطف خود، همذاتپنداری با شخصیتهایی که احساسهای مشابه را تجربهمیکنند و نیز کسب بینشی نوین نسبت به چگونگی برخورد دیگران با همان مشکلات، یاری رساند. پس از نظریه با ارزش دکتر فیتز جرالد در باره منطقه درمانی ، افراد دیگری نیز با درک اهمیت رفلکسولوژی و منطقه درمانی، پیرامون انعکاس آثار اعضای مختلف بدن در مناطق کف پا،مطالعه و بررسی کردند و به تولید مقاله و کتاب پرداختند. رفلکسولوژی درد را از طریق آرامش عضلانی تسکین می دهد. رفلکسولوژی برطرف کننده سوءهاضمه، یبوست، اسهال و دیگر اختلالات گوارشی می شود. اعمال فشار به این نقطه کمک می کند آبریزش بینی یا گرفتگی آن تا حدی برطرف شود. در این مقاله در مورد ماساژ رفلکسولوژی، فواید و چگونی عملکرد آن پرداخته خواهد شد پس با ما همراه باشید. نوک انگشتان پا با سر و دندان مرتبط است.

تحقیقات وی به این امر منتهی شد که او بدن را به ده منطقه طولی، از سر تا انگشتان تقسیم کرد. تمامی اعضای سر از قبیل چشمها، گوشها، سینوسها، غده هیپوفیز و حتی گردن در کف دست یا کف پا، پایانههای عصبی فعالی دارند بنابراین با شناسایی نقاط مربوط به هر یک از این اندامها و ارائه ماساژ فشاری به آنها میتوان برای تقویت، حفظ سلامت، تسکین درد و درمان اختلالهای عملکردی هر یک از این اعضا اقدام کرد. مرکز ایران رِفلِکسولوژی در سال ۱۳۹۴ به عنوان اولین و تنها مرکز ارائه خدمات درمانی به شیوه رِفلِکسولوژی (بازتاب درمانی) در تهران شروع به فعالیت نمود. برخی از بیماریها مانند آنفولانزا بیش از یک قسمت از بدن را تحت تاثیر قرار میدهند که در این مورد باید همه نقاط بازتابشناسی مربوطه را تحریک نمایید. رفلکسولوژی از بیماری های متداول پیشگیری می کند. رفلکسولوژی خواب را عمیق می کند و موجب کاهش بی خوابی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید