از اولین هالند تا بدون شماره ۹ بایرن در بازی ۸۰ دقیقه‌ای

به گزارش مجله خبری نگار/فوتبال ۳۶۰: منچسترسیتی در آخرین بازی دوستانه پیش‌فصل خود قبل از جام خیریه انگلیس، با تک گل ارلینگ هالند بایرن‌مونیخ را شکست داد؛ آن هم در مسابقه‌ای که تحت تاثیر اتفاقات جوی، چند بار معلق شد و در نهایت، در دقیقه ۸۰ به پایان رسید!

منچسترسیتی که ۳ روز قبل در هیوستون با نتیجه ۲ بر یک کلاب آمریکا را شکست داده بود، با ترکیبی کامل به این مسابقه آمده بود. مهم‌ترین اتفاق ترکیب اولیه سیتی، اولین حضور ارلینگ هالند و البته قرار گرفتن جاش ویلسون اسبراند ۱۹ ساله در پست دفاع چپ بود. در سمت مقابل، بایرن‌مونیخ نیز ۳ روز بعد از برتری ۶ بر ۲ مقابل دی‌سی یونایتد در واشنگتن با همه بازیکنانش به مصاف سرمربی سابق می‌رفت. مهم‌ترین اتفاق ترکیب بایرن، غیبت سادیو مانه بود که به علت حضور در مراسم برترین‌های آفریقا در مراکش، اردوی آمریکا را ترک کرده و در آلمان به باواریایی‌ها ملحق خواهد شد.

دو تیم از هیوستون و واشنگتن خود را به ویسکانسین رساندند تا آخرین بازی دوستانه را در ورزشگاه لمبوفیلد «گرین‌بی» انجام دهند. شهری که چند ساعت قبل، سرویس آب‌وهوای ملی (NWS) اخطار وضعیت جوی خود را برای آن (و چند شهر) دیگر صادر کرده بود. در نهایت، در شرایطی که چند دقیقه‌ای به آغاز بازی در زمان مقرر (۰۳:۳۰ بامداد تهران) باقی نمانده بود، از تماشاگران خواسته شد در راهرو‌های ورزشگاه پناه گرفته و بازیکنان نیز در رختکن بمانند. در حالی که برخی رسانه‌ها از تاخیر ۴۵ دقیقه‌ای در آغاز بازی خبر داده بودند، پایگاه سیتی رسما اعلام کرد بازی با تاخیری ۱۵ دقیقه‌ای آغاز خواهد شد.

بازی سرانجام راس ساعت ۰۳:۴۵ دقیقه آغاز شد و از همان آغاز، بایرن تحت فشار حملات پردامنه سیتی قرار گرفت؛ فشاری که بالاخره در دقیقه ۱۲ به ثمر نشست و سیتیزن‌ها روی پاس عرضی جک گریلیش و ضربه تمام‌کننده ارلینگ هالند به گل رسیدند.

ماجرای یک بازی دوستانه عجیب: از اولین هالند تا بدون شماره ۹ بایرن در بازی ۸۰ دقیقه‌ای

به این ترتیب، هالند که در اولین بازی خود برای مولده در جام حذفی نروژ گلزنی کرده و در اولین بازی برای دورتموند در بوندسلیگا مقابل آگسبورگ هت‌تریک کرده بود، این‌بار هم تنها ۱۲ دقیقه بعد از آغاز اولین بازی گلزنی کرد تا از همین حالا، لرزه به جان رقبای سیتی در لیگ برتر و UCL بیندازد.

ادامه شرایط جوی نامساعد در گرین‌بی، بازی را بلافاصله بعد از این گل بار دیگر معلق کرد. دو تیم به رختکن رفتند و با اعلام «تعویق جوی» از هواداران نیز خواسته شد با ترک کردن سکو‌ها به سالن‌های مسقف پناه ببرند. با توجه به مسطح بودن گرین‌بی (ارتفاع ۱۷۷ متری از سطح دربا) و کم بودن آسمانخراش (در این شهر، تنها یک ساختمان ۱۰ طبقه وجود دارد) صدور هرگونه علائمی از طوفان و رعد و برق به سرعت موجب اعلام اخطار و فرستادن مردم به سرپناه می‌شود.

این تاخیر، بیشتر از شرایط ابتدای مسابقه به طول انجامید و پس از حدودا ۴۰ دقیقه، و در حالی که نشانه‌هایی از بازگشت تماشاگران و بازیکنان به زمین مشاهده می‌شد، باشگاه من‌سیتی در اطلاعیه‌ای رسمی اعلام کرد بازی پس از آماده شدن بازیکنان، برای ۲۷ دقیقه دیگر (تا دقیقه ۴۰) ادامه خواهد یافت و دو تیم پس از استراحتی ۵ دقیقه‌ای (وقفه بین دو نیمه)، در نیمه دوم نیز برای ۴۰ دقیقه بازی خواهند کرد تا این مسابقه دوستانه، در دقیقه ۸۰ به پایان برسد.

ماجرای یک بازی دوستانه عجیب: از اولین هالند تا بدون شماره ۹ بایرن در بازی ۸۰ دقیقه‌ای

یکی از دلایل ۸۰ دقیقه‌ای شدن این مسابقه، تنظیم برنامه پروازی دو تیم برای خروج از ویسکانسین بود که از مدت‌ها قبل رزرو شده، اما با این شرایط، به خطر افتاده بود. به این ترتیب ۷۸۱۲۸ تماشاگری که کلیه بلیت‌های موجود مسابقه را خریده بودند، به جز ۲ بار مراجعه به راهرو‌های سرپوشیده ورزشگاه، ۱۰ دقیقه کمتر از تماشای بزرگترین ستارگان دنیای فوتبال لذت بردند.

یکی از تعویض‌های جالب این مسابقه، ورود خولین آلوارز به جای ارلینگ هالند در آغاز نیمه دوم بود که اگرچه موفق به گلزنی نشد، اما بار‌ها و بار‌ها خط دفاع بایرن را آزار داد. بایرن که در این بازی کاملا بی‌زهر بود، تنها ۲ بار با شوت‌های خارج از چهارچوب دروازه سیتی را تهدید کرد و نزدیک‌ترین حضور آن‌ها در اطراف دروازه حریف، گل آفساید گنبری در ۱۰ دقیقه نخست بود. باواریایی‌ها روبرت لواندوفسکی را از دست داده‌اند و ظاهرا برای خو گرفتن به سبک جدید و روز‌های بدون شماره ۹، باید زمان بیشتری را سپری کنند.

ماجرای یک بازی دوستانه عجیب: از اولین هالند تا بدون شماره ۹ بایرن در بازی ۸۰ دقیقه‌ای

دیدگاهتان را بنویسید