آشنایی با بازتاب درمانی و فواید آن

برای کاهش دردهای پس از جراحی و نیز برای کاهش درد در بیماران سرطانی استفاده می شود. بهطور کلی هرگونه دردهای عصبی و سردردهایی که ناشی از تنش و استرس هستند با ماساژ رفلکسولوژی قابل درمان می باشند. ناحیه انعکاس روده ها در کف پاها قرار دارد و از بالای پاشنه شروع می شود و تا میانه قوس پا ادامه دارد. قوس اول از پاشنه پا تا قاعده انگشت كوچك و قوس دوم از پاشنه پا تا انگشت بزرگ (شست) امتداد مي یابد. پس از این که کار معده روی غذا تمام شد، غذا وارد روده شده و در آنجا آب و مواد غذایی آن جدا می شود. سلامتی روده ها برای پاکی و تغذیه پوست بسیار مهم است. بازتاب درمانی و یا رفلکسولوژی یک علم شناخته شده در اروپا برای جایگزین درمان های دارویی میباشد . بهر حال آغاز و مبدأ آن هر جا که بوده ، رفلکسولوژی ادامه پیدا کرد تا اینکه به اروپا و آمریکا رسید و در آنجا رشد نمود و تکامل یافت. احتمالا به این علت است که وینیکات قبل از اینکه مشاوره را شروع کند یا حتی به مادر نگاه کند، دایانا را خطاب قرار میدهد؛ اول از او اسم خرس عروسکی را میپرسد.

نتیجه آن خواهد شد که او رفتارش را بهبود بخشد و بتواند موضوع های مهم زندگی را درک کند. بعضي از اين واكنشها به عنوان “بحران سلامتي” نيز مطرح ميشوند كه در واقع يك فرآيند پاكسازي ميباشد و شدت آن به ميزان عدم تعادل بدن بستگي دارد. نقاط انعکاس کلیه ها، تقریبا در مرکز و کمی به سمت لبه داخلی قوس کف هر دو پا قرار دارد. رفلکسولوژی یا بازتاب درمانی یا بازتاب شناسی نوعی کار بر روی بدن است (نوعی ماساژ درمانی) که از طریق وارد کردن فشار بر روی نقاط مشخصی از دست، پا و لاله گوش برای کاهش استرس، کاهش درد و بسیاری موارد دیگر در کل بدن کاربرد دارد. در یک مطالعه در سال 2017 رفلکسولوژی یا بازتاب درمانی دست باعث کاهش اضطراب در افرادی که قرار بود تحت آنژیوگرافی عروق کرونر قرار بگیرند، شد. در یک مطالعه در سال ۲۰۱۷ رفلکسولوژی یا بازتاب درمانی دست باعث کاهش اضطراب در افرادی که قرار بود تحت آنژیوگرافی عروق کرونر قرار بگیرند، شد.برای تسکین اضطراب، روی نقطه قلب ۷ (HT7) فشار وارد کنید. با کمک این شیوه انرژی از طریق مردینها به شانه منتقل میشود، بنابراین این شیوه به کاهش اسپاسمهای عضلانی ناشی از کار روزانه منجر می شود.

فواید ماساژ روزانه برای بدن با این بخش از دلگرم همراه باشید تا با فواید ماساژ درمانی بیشتر آشنا شوید. 5- ابتدا كف پاها با يك پارچه ضدعفوني كننده، خشك و با پنبة هيدروفيل كه در يك مادة گندزدا خيس شده، حمام داده ميشود و يا از يك حمام پا (Foot Spa) همراه با يك مادة گندزداي ملايم استفاده ميشود و در آخر هم پا كاملاً خشك ميگردد. جدیدترین روش درمان ناباروری و نازایی که در کشورهای اروپایی و آسیایی و همچنین آمریکا به تازگی بسیار مورد توجه قرار گرفته و همینطور با درصد موفقیت 80 درصدی آن هم بدون عمل جراحی و دارو درمانی افراد بسیاری را شگفت زده کرده است. چینی ها، روش های مختلف فشار درمانی یا بازتاب درمانی را بیش از ۵۰۰۰ سال پیش آزموده اند و احتمال می رود که این روش ها، چیزی مشابه روش امروزی بوده اند. بازی درمانی زمان و تجربه شادی را بین والد و کودک به وجود می آورد و بچه از این طریق، احساس دوست داشتنی بودن و ارزشمندی می کند. 9- دورة درمان معمولاً بين يك تا دوازده هفته بوده و بسته به وضعيت و طول مدت زماني كه عارضه وجود داشته است تغيير ميكند و عارضهاي كه سالهاست رشد كرده و تكامل يافته است با يك درمان منفرد تصحيح نخواهد شد.

یك درمانگر، معمولاً مطالب مورد بحث و ابزار مورد نیاز را آماده میكند، مكان راحتی را در نظر میگیرد و یك موسیقی آرام نیز به عنوان زمینه به محیط درمان اضافه میکند. روده ها قسمتی از دستگاه گوارش هستند و نزدیک به ۸ متر طول دارند و به شکل کلافی در هم پیچیده در شکم قرار گرفته اند. غالباً رفلكسولوژي را روي كف پا انجام مي دهند، ليكن روي كف دست هم كاربرد دارد. این سیستم از شبکه مویرگها، مجموعه رگها و غدد لنفاوی تشکیل شده است که با هم مایع النف را پخش و مواد زائد را منتقل می کنند. احتمالا این روش نمیتواند حالات غیر عادی ساختاری بدن چون بادفتق، مسدود شدن روده و یا شکستگی استخوان را درمان کند.ولی این روش در درمان یبوست، تنگ نفس، حالات فشار عصبی-روانی، مشکلات کیسه مثانه، مشکلات سینوسها، و حتی مشکلات شدید چون سنگ کلیه و سنگ کیسه صفرا موفقیت خوبی داشتهاست، همچنین برای درمان انواع سردردها به ویژه سردرد میگرن مفید بودهاست. در کنار فیزیوتراپی، ماساژ درمانی اثر فوق العاده ای در بهبود بخشیدن به فرد را دارد که با روش های نوین ماساژ درمانی، می توان به مرور خون لخته شده در مغز را خارج کرد. 4- بيرون كردن و رفع احساسات سركوب شده ناشي از فشارها و استرس، آرام سازي بدن و تغيير وضع زندگي (متخصصين اين رشته بر اين باورند كه 85% تمام بيماريهاي امروزي بشر به نوعي مرتبط با استرس است).

دیدگاهتان را بنویسید